• Szoty konopne

Rynek suplementów diety jest bogaty w produkty powstające na bazie kannabinoidów. Przykładem są m.in. olejki konopne występujące w wielu odmianach. Te mogą być zastępowane przez shoty CBD. Czym są? To nic innego jak napoje wytwarzane ze wspomnianych olejków. Dodatkowo zawierają soki owocowe lub musy. Zawarte w niewielkich buteleczkach, najczęściej o pojemności 100 ml, przypominają syropy. Występują w wielu różnych odmianach, które zgromadziliśmy w tym właśnie miejscu.

Smakowe napoje z dawką kannabinoidów – czym się charakteryzują?

Jak wiadomo, konopie to rośliny o silnym aromacie, których naturalny smak i zapach nie zawsze odpowiada osobom rozpoczynającym suplementację z wykorzystaniem produktów CBD. Shoty pod wieloma względami mogą stanowić przystępną alternatywę m.in. dla waporyzowania suszu lub stosowania olejków, wszak posiadają zróżnicowane kompozycje smakowe.

W naszym asortymencie znaleźć można artykuły o smaku i zapachu gumy balonowej, owoców cytrusowych bądź leśnych czy też popularnej coli. Shoty konopne łączą w sobie szerokie spektrum kannabinoidów, w tym m.in. CBD, CBDA, CBN, CBG, flawodoidy, a także terpeny. Poszczególne z nich występują w śladowych ilościach, jednakże produkty należy stosować z zachowaniem odpowiedniego dawkowania dostosowanego do celu suplementacji.

Jak stosować suplementy?

Wszystkie shoty konopne CBD zawierają najważniejsze informacje dotyczące sposobu spożycia, ich stężenia oraz zalecanej dziennej dawki. Każdy organizm reaguje inaczej, dlatego też jej przekroczenie może wywoływać uczucie zmęczenia, zaburzenia apetytu lub biegunkę. Pamiętać trzeba, że suplementy stanowią wyłącznie uzupełnienie zbilansowanej diety, a także aktywnego trybu życia. Przeznaczone są jedynie dla osób dorosłych.

Suplementacja shotami konopnymi CBD, podobnie jak innymi produktami zawierającymi kannabinoidy, nie jest wskazana dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Z kolei w przypadku zażywania stałych leków wskazana jest konsultacja z lekarzem.